Yüz Işık Dolgusu

Topikal Anestezi Kremi

Göz altı morlukları, koyu halkalar ve sarkık cilt, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Estetik ameliyat olmaya gerek kalmadan daha genç daha canlı bir görünüme kavuşmak için göz altı ışık dolgusu tam size göre olabilir.

Göz altı şikayetleri yaş ile beraber daha belirgin hale gelmeye başlar. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren her iki kişiden biri göz halkalarından şikayetçi olmaya başlar. Oluşan bu göz altı morlukları ve torbalanmalarının sebebi ise çoğu zaman genetik kaynaklıdır. Gözaltında oluşan çukur ve morluklardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu tekniği yaygın olarak kullanılmaktadır.
Işık dolgusu tekniği sayesinde çoğunlukla genetik kaynaklı olabilen göz altı morlukları ve haklarından kurtularak, göz altı bölgesinin daha parlak ve canlı görünmesi sağlanabilmektedir.

 • Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?
 • Nasıl Yapılır?
 • Işık Dolgusu Yaptıranlar
 • Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları
 • Yan Etkisi ve Zararları
 • Işık Dolgusu Kalıcılık Süresi
 • Avantajları
 • Acıyor mu?
 • Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altında oluşan morluklar, koyu halkalar ve çökmüş göz altlarının tedavisi için cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabilen bir işlemdir.
Özellikle göz altı bölgesindeki bu tarz şikayetlere çözüm olarak geliştirilmiş olan gözaltı ışık dolgusu tüm yaşlar için etkili ve hızlı bir tedavi yöntemidir. Hastanede yatış ve ameliyat gerektirmeden kolayca uygulanabilen bu yöntem sayesinde kısa sürede istenen sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir.
Yüz bölgesinde uygulanan dolgulardan biraz daha farklı bir yapıya sahip olan gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde göz altındaki cildi besleyerek nem seviyesini artıracak hyaluronik asit, vitamin ve peptidler yer almaktadır.

Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde göz altı bölgesine topikal anestezi kremi sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır. Göz altı bölgesi tamamen uyuştuktan sonra temizlenir ve teosyal firması tarafından göz altı bölgesine özel olarak üretilmiş olan Redensity 2 dolgusu kişiye özel olarak açılır ve iğnesiz olarak kanül yardımı ile acısız şekilde cilt altına enjekte edilir. Uygulama sırasında kullanılacak olan dolgu miktarına doktor tarafından karar verilmektedir. İşlem yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanır.

Işık Dolgusu Yaptıranlar

Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar genelde alt göz kapağında morluk ve koyu halkaları bulunan veya alt göz kapağında hafif orta derecede torbalanması bulunan kişilerdir.
Cerrahi bir estetik işleme gerek kalmadan, kısa zaman içerisinde ufak dokunuşlar ile göz çevresindeki morluk ve koyu halka görünümünden kurtulmak isteyen herkes bu işlemi yaptırabilir.
Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki çökmeler, koyu morluklar ve halkaların büyük kısmına etkili olabilse de büyük göz altı torbaları olan kişilerde alt göz kapağı estetiği daha doğru bir çözüm olabilir. Bu tarz durumda ışık dolgusu yetersiz kalabilir. Yaşı nispeten daha genç ve torbaları daha küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla fayda sağlanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatları tedavi sırasında kullanılacak olan dolgu türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Göz altı ışık dolgusu hassasiyetle yapılması gereken önemli bir işlemdir. Işık dolgusunun mutlaka tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerekir.

Not: Göz altında kullanılabilecek her dolgunun kaldırma gücü, su tutma kapasitesi ve cilt ile nasıl entegre oldukları farklılık gösterir. Göz altı ışık dolgusu olarak bilinen ve sadece seçkin kliniklerde yer alan ışık dolgusu Fransız menşeli Teoxane ilaç firmasının üretmiş olduğu Redensity 2 dolgusudur.

Yan Etkisi ve Zararları

Göz altı ışık dolgusu FDA tarafından onaylı ve tüm dünyada güvenle kullanılmakta olan bir dolgu tekniğidir.
Göz çevresi çok kompleks bir anatomik yapıya sahip olduğundan tedavi edilmesi çok zor bir alandır. Bu sebeple dolgu uygulamasını yapacak olan kişinin bu konuda bilgili ve tecrübeli olması çok önemlidir.
Göz çevresi, vücudumuzda damar yoğunluğunun en fazla olduğu bölgeler arasında gelmektedir. Bu alanda yapılacak olan her türlü uygulama sırasında oldukça dikkatli olunmalı, künt uçlu kanüller kullanılmalı ve işlem bölgesi dikkatli şekilde tam steril edilerek işlem tamamlanmalıdır.
Göz altı ışık dolgusu bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur.

Işık Dolgusu Kalıcılık Süresi

Gözaltı ışık dolgusu kalıcılık süresi ortalama 12 – 18 ay arasında olup, bu süre kişiye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
Işık dolgusu kalıcılık süresinin daha uzun veya daha kısa olmasını sağlayan faktörlerin başında; işlem sırasında kullanılan dolgu miktarı ve göz altındaki çöküklük seviyesidir.

Avantajları

Gözaltı ışık dolgusu uygulamaları son dönemde popüler olarak tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamaların başında gelmektedir. Işık dolgusu uygulamasının en önemli avanyajları;

 • Cerrahi işlem gerektirmemesi,
 • İşlem sırasında acı ve ağrı hissedilmemesi,
 • Uygulama sonrasında etkinin kısa süre içerisinde görülmesi,
 • Uzun süre kalıcı olması,
 • Tecrübeli doktorlar tarafından uygulandığında yan etki ve komplikasyon risklerinin yok denecek kadar az olması.

Acıyor mu?

Gözaltı ışık dolgusu acıyor mu? Konu ile ilgili ilk gelen sorulardan biriside budur. Göz altı bölgesine yapılacak olan bir enjeksiyon uygulamasının ağrılı olması beklenirken, sanılanın aksine işlem acırız ve ağrısız olarak tamamlanır.

İşlem sırasında iğne kullanılmaz, bunun yerine künt uçlu kanül yardımıyla işlem yapılır.
Uygulama öncesinde göz altı bölgesine topikal anestezi kremi uygulanarak bölgenin tamamen uyuşması sağlanır. Daha sonra gözden uzak bir bölgeden künt uçlu bir kanül yardımı ile cilt altına giriş yapılarak işlem tamamlanır.

Not: Göz altı ışık dolgusunun içerisinde acı hissini azaltmayı sağlayan lidokain de bulunmaktadır, bu sebeple oldukça kolay ve konforlu bir işlemdir.

Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasının sonucu uygulamanın hemen ardından görülebilmektedir. İlk günlerde uygulamaya bağlı olarak alt göz kapağı ve çevresinde bir miktar ödem ve morluk olabilmektedir ancak buna rağmen alt göz kapağının görünümündeki olumlu yöndeki değişim hemen fark edilir. İşlemin etkinliğinin cerrahi müdahaleler yakın bir düzeyde olduğu söylenebilir.

 

0(533) 458 46 40