Ultherapy

Ultherapy Nasıl Etki Eder?

“Ultherapy nasıl etki eder?” sorusu, ameliyatsız yüz gerdirme işlemine talep gösteren herkesin merak ettiği bir soru. Son yıllarda popülerliği artan Ulthera, acısız ve iz bırakmayan bir yöntem olması sayesinde günümüzde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Ultherapy, ultrason dalgalarını kullanarak vücutta sıkılaşma sağlar. Bu sayede hasta kısa sürede iyileşebilir ve  günlük hayatına sorunsuz şekilde devam edebilir. Peki ameliyat gerektirmeyen bu yöntem ile vücuda Ultherapy nasıl etki eder?

Ultherapy Nasıl Etki Eder ve Nasıl Çalışır?

Ultherapy tedavisi, vücudun kendi kendine kollajen üretimini desteklemek için doğru ısıyı kullanarak odaklanmış ultrason dalgaları ile cildin alt katmanındaki yüzeyi hedefler.
Aplikatörden gelen ısı enerjisi, üç katmanı etkileyen farklı derinliklere yöneliktir:

  • Kas
  • Cilt
  • Yüzeysel kırışıklıklar

Ultrason enerjisi, daha sıkı cilt, daha az sarkma ve daha az kırışıklık ile sonuçlanması gereken kollajen ve elastik dokunun uyarılmasına yardımcı olur.
Vücudunuzu daha fazla kolajen üretmeye sokmak için cilt bir miktar hasara maruz bırakılabilir. Çoğu prosedür bunu ısı ve mikroiğne kullanarak yapar. Ultherapy ise cilt yüzeyinin en az 4 mm altına nüfuz eden darbeleri göndermek için ultrason teknolojisini kullanır. Ultrason, temel katmanlara odaklanmış enerji sağlayan üst cilt katmanlarını atlatabilir. Bu, kolajen proteinlerinin yenilenmesini uyaran bir yanıtı tetikleyebilir.

Kollajenlere Ultherapy Nasıl Etki Eder?

Kollajen, sıkı ve tonda tutarak cilde gençliğini veren doğal bir proteindir. Yaşlandıkça kollajen parçalanabilir ve cilt gücünü ve sıkılığını kaybedebilir. Ulthera, cilt altında sıcak bir etki oluşturmak için mikrofokuslu ultrason kullanır. Termal etki, vücudunuzun taze, yeni kolajen üretebilen kendi sürecini anında başlatır.

Ulthera Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Odaklanmış ultrason enerjisi, Neokollajen olarak bilinen doğal bir vücut sürecini hızlandırabilir. Neokollajenler üremeye tedaviden haftalar sonra devam edebilir ve 2 ila 3 ay içinde klinik olarak anlamlı bir doku artışı olabilmektedir.

Odaklanmış enerji sağlayarak, vücut hasar görenden çok daha fazla kolajen yenilemek için kandırılabilir. Kollajen proteinlerinin büyümesi 4 ila 10 hafta sürer. Ultherapy uyarıcısı, 3 ila 6 ay arasında süren uzatılmış bir rejenerasyon sürecine neden olabilir. Bu nedenle ulthera etkisi 2 ila 6 ay arasında devam edebilir ve bu süre sonunda sıkı bir cilde sahip daha dolgun bir yüze sahip olabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe, Yüz Germe Ameliyatının Yerine Geçer mi?

Ameliyatsız yüz germe (Ultherapy) ameliyatsız bir uygulamadır ve yüz bölgesinde gevşeme olan kişilerde sıkılaşma ve kollajen dokusunun uyarılması amacı ile yapılır. Yüzde belirgin sarkma ve deri fazlalığı olan kişilerde yüz germe ameliyatı önerilir.

Ultherapy Yüzde, Gıdı Bölgesinde Yağ Eritir Mi?

Yüksek enerji dozlarında daha belirgin olmak üzere yağ dokusunda erime etkisi yapabilir. Özellikle çene altı (gıdı) bölgesinde erime ve çene keskinliğinde belirginleştirme talep eden kişilerde etkili bir yöntemdir. Yüzde yağ dokusunda erime talep edilmiyor ise derin değil daha yüzeysel başlıklar ile tedavi yapılabilir.

Fokuslu ultrason fiyatları  etkileyen diğer faktör de uygulayıcı faktörüdür. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar hem cerrahi yüz anatomisine daha hakim olduğu hem de yüzün yaşlanma analizini en iyi yapacağı için elde ettikleri sonuçlar daha başarılıdır. Ultrasonla cilt gençleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ulterapi Hangi Bölgelere Yapılır?

  • Yüz (yanak, göz çevresi, kaz ayakları, alın, çene kenarı),
  • Çene altı (gıdı),
  • Boyun bölgesi,
  • Dekolte bölgesi.

Ulthera yaş ile aşağı doğru yönelen cilt ovalinin yukarı yönde restorasyonunu sağlar. Yaş ile beliren çene yanları ve altlarındaki (Jawline) sarkma ultherapy’ nin başarılı uygulama alanlarındandır. Ulterapi kaş kaldırma için de ameliyatsız estetik uygulamalarından birisidir. Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germe boyun, dekolte ve gıdı (çene altı) bölgelerinde derideki gevşeklik kırışıklık ve sarkmaların tedavisi amacı ile de kullanılır.

Ameliyatsız Yüz Germe, Ultherapy Yan Etkileri

Yaklaşık 50 senedir güvenle kullanılan Ultrason teknolojisi gebe takibi dahil birçok alanda güvenle kullanılmaktadır. Amerikan İlaç ve Cihaz Dairesi (FDA) onayı almış güvenilir bir teknolojidir. Etkisi klinik olarak da binlerce kullanıcı tarafından onanmıştır. Tıpta her alanda olduğu gibi Ultherapy yapan kişinin tecrübesi önemlidir.

0(533) 458 46 40