Popo Kaldırma

Kalça konturunun iyileştirilmesi, kalıtsal nedenler, yaşlanma veya kilo kaybı nedeniyle birçok kişi için önemli bir hedef olabilir. Kişinin özgüvenini ve özsaygısını artırmak için yapılan kalça büyütme ameliyatı, gluteal implantlar veya otolog Yağ Transferi AFT/Brezilya Popo Kaldırma estetiği ile veya bazen bu prosedürlerin bir kombinasyonu olarak uygulanabilir.
Gluteoplasti veya kalça büyütme olarak da bilinen Brezilya Popo Kaldırma, hastanın kalçasının boyutunu veya şeklini değiştirmek için tasarlanmış bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Bu özel büyütme prosedürünü erkeklerde de yapılabilir, ancak kadınlarda çok daha yaygındır. Prosedür, yağ transfer teknikleri ve/veya implantlar dahil olmak üzere bir kişinin popo yapısını değiştirmek için çeşitli cerrahi yöntemler kullanır.

Brezilya Popo Kaldırma Estetiği

Hastanın istediği sonuca bağlı olarak vücudun diğer bölgelerinden fazla yağ alınır ve doğal görünümlü bir popo elde etmek için her bir kalçaya dikkatlice enjekte edilir.  Genel anestezi tipik olarak gluteoplasti ameliyatında kullanılır, ancak sedasyonlu lokal anestezik tedavi süresince uykuya dalmaya bir alternatiftir.
Liposuction, liposculpting, kanül emme ve küçük kesilerin kombinasyonu, baştan sona tüm prosedürü oluşturur. İmplantlar takılıyorsa, teknik ve yöntemler tek başına yağ transferinden biraz farklı olacaktır. Estetik cerrahınıza hangi yöntemlerin kullanılacağını ve bir birey olarak sizin için nelerin önerildiğini sorun.
Brezilya Popo Kaldırma sırasında, mide, uyluklar veya aşk kolları gibi daha geniş bir yüzey alanına sahip olduğu bilinen (kilo kaybı durumunda bile) vücudun ortak alanlarından yağ alınır.
Yağ alındıktan sonra güvenli bir şekilde depolanır ve daha dolgun ve daha yuvarlak bir görünüm elde etmek için enjeksiyona hazır olarak saflaştırılır. Popo protezleri kullanılmıyorsa, daha küçük kesiler kullanılabilir ve tabanın doğal kıvrımlarına ayrı ayrı gizlenebilir.

Popo Kaldırma Uygulamaları

Kalça ameliyatının temel amacı kalça boyutunu büyütmek ve istenilen şekli vermektir. Bunu tedavide birkaç farklı yaklaşım izlenir. Yaklaşımlara bir göz atalım.

Yağ Transferi

Yağ transferi veya yağ grefti işlemi, popo büyütme için kullanılan en yaygın ve etkili kozmetik cerrahi işlemdir. Bu özel işlemde cerrah, gerekli miktarda yağı liposuction işlemi ile yan, karın ve uyluk gibi diğer vücut bölgelerinden yağ alarak hedef kalça bölgesine enjekte eder veya aşılar. Bu yağ transferi işlemi tek başına yapılabileceği gibi katı silikon implantasyon işlemi gibi diğer implantasyon yöntemleriyle birlikte de uygulanabilir.

Popo Kaldırma hangi durumlarda yapılır?

 • Daha kıvrımlı bir görünümle vücut şeklinizi vurgulamak istiyorsanız
 • Vücut figür dengesini geliştirmek istiyorsanız
 • Kendi imajınızı ve özgüveninizi geliştirmek istiyorsanız
 • Daha çekici ve daha seksi hissetmek istiyorsanız
 • Egzersiz ve spor yaparak istediğiniz şekil ve sıkılıkta bir popo elde edemediyseniz
 • Yaş, kilo dalgalanmaları ve diğer faktörler poponuzu şekilsiz ve düz hale getirdiyse
 • Karnınızda ve bacaklarınızda alınmasını istediğiniz yağlar varsa
 • Eskiden sahip olduğunuz popoyu geri istiyorsanız

Bu durumlarda popo kaldırma estetiği sizin için uygun tedaviyi mümkün kılar.

Protez ve Dolgu Yöntemiyle Popo Kaldırma

Popo üzerindeki yağın dolgunluk seviyesinin yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir. Bu işlem kalçaların geriye doğru çıkıntı yapmasını ve yüksekte kalmasını sağlar. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Protezler son zamanlarda kas içine yerleştirilmiştir. Protezler kısa bir kesi ile kalça arasındaki oluğa yerleştirilir ve herhangi bir iz görülmez.

Dolgu Yöntemiyle Popo Kaldırma

Popo estetiği için kullandığımız dolgu işlemi oldukça basittir, lokal anestezi altında yapılır ve hasta uygulamadan hemen sonra evine dönebilir. Hasta ve hekim öncelikle muayene sırasında prosedürü planlar ve istediği boyut ve şekil hakkında konuşur. Hastanın arzusu dinlendikten sonra ve hekimin uygun gördüğü şekilde hem tıbbi hem de estetik açıdan popo estetiği için ön muayene yapılır. Her bir kalçaya enjekte edilecek jel dolgu malzemesinin miktarına karar verilir ve hastaya lokal anestezi uygulanır. İşlem ortalama yarım saat sürer ve hasta hemen sonuca ulaşma şansı bulur.

Kimler Popo Kaldırma Ameliyatı İçin Uygundur?

Hastalar sağlıklı ve nispeten formda olmalıdır. Daha genç hastalar bu prosedürü daha fazla tercih etmektedir. Çok zayıf veya önemli ölçüde obez olan hastalar popol kaldırma ameliyatı için iyi aday değildir. Zayıf hastalar, anlamlı bir iyileşme sağlamak için ve gerekli olan ve nakledilecek kadar yağa sahip olmalıdır. Tersine, obez hastalar, mevcut yağ bolluğuna rağmen tekniğin sınırlamaları nedeniyle fark edilebilir bir fark görmeyebilirler. Kliniğimizde bu prosedür açısından uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için uzman doktorumuz değerlendirme yapacaktır.

Popo Kaldırma Ameliyat Ne Kadar Etkilidir?

Başarılı bir Popo Kaldırma ameliyatı ile kazandığınız yeni görünüm hayatınızın geri büyük ölçüde kalıcı olacak ancak tıpkı geri kalan vücudunuz gibi sizinle doğal olarak yaşlanacak. Süreç, vücut dokunuzun geri kalanı gibi olacak ve kalça dikleştirme işleminizden sonra kalçalarınızın şeklini ve boyutunu korumaya yardımcı olmak için egzersiz de dahil olmak üzere sağlıklı bir yaşam tarzının önemini gösterecektir. Kilonuzu koruduğunuz sürece, sonuçlarınızın uzun yıllar yeniden tedaviye gerek kalmadan devam etme olasılığı yüksektir.

Brazilian Buttock Lift (BBL) Ameliyatını Kimler Yaptırmak İster?

 • Kalçanız vücut çerçeveniz için çok küçük ve daha dengeli bir görünüm istiyorsunuz.
 • Poponuz çok düz veya kare ve daha fazla kıvrıma sahip olmasını istiyorsunuz.
 • Yaşla birlikte poponuz sarkmaya başladıysa ya da daha fazla hacim istiyor olabilirsiniz böylece daha genç görünürsünüz.
 • Kilo kaybı yaşamanız sonucu kalçanızın görünümü, sarkık veya düz kaldıysa.
 • Giysiler ve mayolar kalçalarınıza tam oturmuyor.
 • Genel olarak daha büyük, daha kıvrımlı bir kalça istiyorsunuz.

Brezilya Popo Estetiği için ideal aday, yeterli yağ dokusuna sahip bir hastadır ve liposuction ile bu yağlar alındıktan sonra kalçaya transfer edilir. Yeterince yağınız yoksa, ameliyattan önce kilo almanız talimatı verilebilir, böylece size arzu ettiğiniz sonuçları verecek kadar yağ elde edebilirsiniz. Mümkün olan en iyi sonuçları görmek için hastanın kalça derisinin çok gevşek veya çok sıkı olmaması da önemlidir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Şekillendirme Kalıcı Mıdır?

Popo Büyütme sonuçları 12 – 18 ay sürecektir. İstenilen sonucu korumak için 12 ayda bir tamamlama tedavisi önerilir. Otolog Yağ Aşılama / Popo Kaldırma (Brezilya Kaldırma) ve Kalça implantlarının sonuçlarının uzun ömürlü ve kalıcı olması beklenmektedir. Bununla birlikte, yağ grefti istenen sonuca ulaşmak için daha ileri bir tedavi gerektirebilir ve implantların gelecekte revize edilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

Popo Kaldırma İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 1. Popo Kaldırma Ameliyatından Sonra Geri Dönüş Mümkün Müdür?
  Popo kaldırma ameliyatının kalıcılığı uzun sürmektedir ancak tıpkı geri kalan vücudunuz gibi sizinle doğal olarak yaşlanacaktır. Bu sebepten ihtiyaç dahilinde tekrar edilebilen bir operasyondur.
 2. Popo Kaldırma Ameliyatından Sonra Kalıcı Bir İz Kalır Mı?
  Operasyon kalça arasındaki kıvrım üzerinden yapılmasından dolayı oluşacak iz gizli kalacaktır. Ameliyat sonrasında iz tedavisi ile iz zamanla kaybolacaktır.
 3. Popo Kaldırma Operasyonundan Ne Kadar Süre Sonra İşe Dönülebilir?
  Operasyon sonrasında 4-5 günlük dinlemeden sonra işe dönülebilmektedir.
 4. Popo Kaldırma Ameliyatı Anestezi Altında Mı Yapılır?
  Popo kaldırma ameliyatında silikonlar yerleştirileceği için cerrahi bir işlem gerekmektedir. Bu sebepten dolayı anestezi altında yapılmaktadır.
 5. Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatış Gerekli Midir?
  Popo kaldırma ameliyatı sonrası hastanede 1 gün yatış tavsiye edilmektedir.
 6. Popo Kaldırma Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
  Ameliyat genel anestezi altında 2-3 saat sürmektedir.
 7. Popo Kaldırma Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?
  Ameliyat öncesi doktor tarafından gerekli sağlık testleri uygulanacaktır. Bununla birlikte ameliyattan önceki 24 saat boyunca sigara ve kafein içeren veya baharatlı yiyecek/içecekler tüketilmemelidir. Ameliyat öncesi 1 hafta boyunca alkol ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
 8. Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
  Ameliyat sonrası 2 -3 hafta şişliklerin azalması için özel korseler giyilir. Daha sonrasında iz tedavine başlanmaktadır.
 9. Popo Kaldırma Ameliyatı İle Yuvarlak Hatlara Sahip Olunabilir Mi?
  Popo kaldırma ameliyatı ile kalçalara yuvarlak ve diri bir görünüm kazandırılmaktadır.
 10. Popo Kaldırma Ameliyatından Ne Kadar Sonra Egzersiz Yapılır?
  Ameliyat sonrası lenf sisteminin çalışması açısından hafif yürüyüşler önerilmektedir. Sonrasında 3 ay boyunca ağır egzersizlerden kaçınılması gerekmektedir.
0(533) 458 46 40