Medikal Cilt Bakımı

Cilde özel ihtiyaçlarını karşılanması üzerine kişiselleştirilmiş yöntemler sunan medikal cilt bakımı, cildin canlanarak derinden temizlenmesine ve tazelenmesine yardımcı olur. Cildin durumuna göre uygulanacak tedaviye karar verilir. Bazı kişilerde farklı cilt bakımları kombin yaparak kullanılır. Cilt analizine göre kişiye bir tedavi kiti oluşturulur.

Güzel yaş almanın olmazsa olmazlarından biri de düzenli yaptırılan cilt bakımlarıdır. Şehrin kirli havası, makyaj artıkları, kötü beslenme nedeniyle ciltte sebum dengesinin bozulması ve akabinde ciltte ortaya çıkan yağlı görünüm, geniş gözeneklerin getirdiği kirlenmeler derken cildimiz gün içerisinde pek çok farklı problemle uğraşmak zorunda kalır. Maruz kalınan kötü koşullar, çevresel faktörler ve kişinin yaşam alışkanlıkları nedeniyle cilt hücreleri kendini yenilerken zorlanır ve bir süre sonra cildin nem dengesi bozularak cilt, deformasyonlara daha da açık hale gelir. Düzenli yaptırılan medikal cilt bakımları ile bu deformasyonları geride bırakarak cildin nefes alması dolayısıyla güzel yaş alması sağlanabilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı bir cilt temizleme ve bakım uygulamasıdır. Medikal cilt bakımı ile ciltteki tıkalı gözenekler temizlenir, cilt ölü hücrelerden arındırılır, cildin yağ dengesi düzenlenir ve dahası cildin nefes alması sağlanarak cildin ihtiyaç duyduğu bakım özel solüsyon ve maskelerle cilde sağlanır. Medikal cilt bakımında amaç, cildi derinlemesine temizleyerek cildin nefes almasını sağlamak ve güzel yaş almasına katkı sağlamaktır.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Düzenli yaptırılan medikal cilt bakımları, cildin yaşlanma sürecini olumlu olarak etkiler. Tıkalı gözeneklerin temizlenmesiyle cilt nefes alır.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması

Medikal cilt bakımı uygulaması, birkaç aşamadan oluşan bir uygulamadır. Uygulamaya başlamadan önce ilk etapta cilt sterilize edilerek medikal cilt bakımı için hazırlanır. Ciltteki makyaj artıkları ve yüzeysel kirler bu sterilizasyon esnasında temizlenir. Ardından cilde buhar banyosu yaptırılarak kir ve yağdan sertleşmiş cilt gözenekleri yumuşatılır. Böylelikle gözenek temizliği yapılırken cildin yüzeysel de olsa hasar görmesi engellenir. Buhar terapisi sonrasında cilt gözenekleri elle temizlenmeye başlanır. Bu noktada cilt siyah noktalardan, kirden ve tıkalı gözeneklerden arındırılır. Gözenek ve siyah nokta temizliğinin akabinde cilde peeling uygulanır. Burada hedef, cildi ölü hücrelerden arındırarak ölü hücrelerin altındaki canlı, sağlıklı cilde kavuşmaktır. Peeling işleminden sonra gözenekleri temizlenmiş ve yumuşamış cilde özel bakım solüsyonu uygulanır. Burada uygulanan solüsyon ya da maske cildin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Eğer söz konusu kuru bir ciltse nem dengesini düzenleyecek bir bakım uygulanırken eğer kollajen miktarı azalmaya başlanan bir dönemde ise anti-aging bakımı uygulanır. Akabinde medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal Cilt Bakımı Uygulamasının Etkileri Ne Zaman Görülür?

Medikal cilt bakımının etkileri uygulamanın ilk anından itibaren görünmeye başlar. İşlem sonrası yüzde daha temiz ve aydınlık bir görünüm elde edilir. Bununla birlikte uygulamadan birkaç gün sonra ciltte hafif sivilcelenmeler olabilir, bu bakım esnasında açılan gözenekler sayesinde cilt altındaki kir ve sebumun ortaya çıkmasıdır. Medikal cilt bakımları düzenli yapıldıkları takdirde uygulamayı takriben bu “cilt kusması” dediğimiz durum her seans sonrası azalacak ve bir süre sonra cilt altı temizlenmiş olacağı için tekrarlanmamaya başlayacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Cilt bakımı uygulamasında bir seans kısıtlaması yoktur. Cilt yaşayan bir doku olduğu ve her an kire maruz kaldığı için medikal cilt bakımı, ömür boyu düzenli olarak tekrarlanması gereken bir işlemdir. Bununla birlikte seans aralıkları ortalama 1 ay olmalıdır. Ayda 1 yaptırılan medikal cilt bakımı ile ciltte büyük oranda etki sağlanabilmektedir.

Kimler Medikal Cilt Bakımı Uygulaması İçin Uygun Adaydır?

18 yaş üstü her kadın ve erkek medikal cilt bakımı için uygun adaydır. 18 yaş altı, özellikle sivilce ve aknelerden muzdarip hastalar için ayrı bir protokol uygulanabilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulaması, cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı etkin bir uygulamadır. Yapılan peeling işlemleri ile ölü deri arındırıldığı ve gözenek temizliği yapıldığı için medikal cilt bakımı uygulaması ile adeta cildin nefes alması sağlanır. Sebum ve nem dengesini düzenlemesini de göz önünde bulundurulduğumuz medikal cilt bakımının en büyük avantajının kişinin güzel yaş almasına katkı sağlaması diyebiliriz.

 

0(533) 458 46 40