Fibrocell

Kök hücre; oluşumundan itibaren vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen, kendilerini devamlı yenileyebilme kapasitesine sahip tüm hücrelerin kaynağı olan hücrelerdir. Organizmanın canlılığını sürdürmesinde en önemli kaynaktır. Dokularda yaralanma, hasar durumlarında sadece bulunduğu dokuya odaklanarak onarım sağlayan kök hücreler bulunmaktadır. Cilt tedavilerinde fibroplast kaynaklı hücreler kullanıldığı için işlemin adı fibrocelldir.

Fibrocell kişinin yine kendi hücreleri kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu sebeple alerji gibi riskler taşımaz. Kaza ve doğum sebebi ile yaşanan bazı doku kayıpları bu yöntemle tedavi edilebildiği gibi kırışık tedavilerinde, yara ve cilt izlerinde de Fibrocell uygulaması yapılabilir. Kapanmayan kronik yaralar, yanık, travma, cerrahi sonrası oluşan skarların tedavisinde de etkili bir yöntemdir.

Uygulamanın Hedefi Nedir?

Kök Hücre Tedavileri; yüz boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklıkların azaltılması, çene ve boyun bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesi, sivilce, akne ve yara izlerinin iyileştirilmesi, güneş ışınlarının yarattığı tahribat ve sigara gibi çevresel etmenler nedeniyle canlılığını yitirmiş, mat ve gözenekli görüntünün yenilenmesi amacıyla kullanılır.

Kimlere Uygulanır?

Cildindeki yaşlanma belirtilerinden, oluşan izler ,yaralar ve daha canlı görünüm elde etmek isteyen herkes için tercih edilebilen uygun bir uygulamadır.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama için öncelikle “punch” adı verilen bir aletle kulak arkasından 3-4 cm kadar çok küçük bir cilt alanı çıkarılır,alınan cilt parçası kan özel taşıma kaplarında ve steril bir ortamda fibroblast kültürü yapan özel laboratuvarlara  yollanır.

Laboratuvarda 3-6 hafta boyunca çoğalan fibroblastlar, uzman doktor tarafından işlem yapılacak bölgeye, küçük iğneler yardımıyla enjekte edilir. İşlem sonrasında kısa süreli morluklar görülebilir bu da işlem sonrası olağan süreçlerdir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu uygulama iki aşamada gerçekleştirilir. Etkisi 2-3 yıla kadar sürer.

 

0(533) 458 46 40