4 Boyutlu Cilt Gençleştirme

Cildime herhangi bir şey enjekte edilmeden yüzüm gerilsin, yüzüm ışıltılı ,parlak görünsün ,kırışıklıklarım ve lekelerim azalsın, gözeneklerim sıkılaşsın diyorsanız öğle arası bile gidip çok kısa vakit ayırıp günlük hayatınıza devam edebileceğiniz uygulama “4 Boyutlu Cilt Gençleştirme” dir.

4 Boyutlu Cilt Gençleştirme, Er-yag ve Nd-yag adı verilen 2 farklı dalga boyunun, her aşamada farklı derinlikler ve modda çalışılması ile aynı seansta 4 aşamalı olarak uygulanır.

1. Aşama : SMOOTH LIFTING

SMOOTH LIFTING adı verilen 1. aşama ağız içindeki diğer işlemlerle birlikte yapıldığında ulaşılamayan destek tabakasında kolajen artışını sağlar. Böylece dudak üstü ve yanakta gerilme meydana gelir, ince kırışıklıklar açılır. Genç bir görünüm elde edilir.

2. Aşama : FRAC3

İkinci aşama olan FRAC3 dermis tabakasındaki kolajeni artırır. Saç derisinden başlanarak tüm yüze ve boyna uygulanır. Gözenekler küçülür, siyah noktalar kaybolur. Cilt daha sık,genç, parlak ve canlı gözükür.

3. Aşama : PIANO TIGHTENING

Üçüncü aşama PIANO TIGHTENING aşamasıdır. Bu aşamada cildin en derin tabakası cilt yüzeyinde hiçbir tahribat yaratmadan ısıtılır. Yanak, çene ve gıdı bölgesindeki sıkılaşma ve lifting seans bitiminden itibaren hemen sonra fark edilmeye başlanır.

4. Aşama : SMOOTH PEELING

Son aşama ise SMOOTH PEELING’tir. Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerden arındırılır. Ciltteki renk eşitsizliği giderilir ,renk tonu dengelenir
Uygulama yaklaşık bir saat sürer. İşlem bitiminde hafif bir kızarıklık olabilir. Ortalama bir ay aralıklarla 3-5 seans tekrar edilmelidir.

4 Boyutlu Cilt Gençleştirme Nedir?

Günümüzde kişiler onlarca estetik uygulama arasından kendileri için en uygun işlemi seçerken dikkat ettikleri kriterler arasında işlem süresi, işlem sonrası iyileşme yani iş ve sosyal hayata hemen dönülebilmesi, etkisinin başlangıç ve sonlanma zamanı gibi birçok noktaya dikkat ediyorlar.
Kısa sürede yapılan, sonrasında günlük hayata devam edilebilen, etkisi hemen başlayıp, giderek artan ve uzun süreler devam eden bir uygulama arıyorsanız 4D(4 boyutlu) cilt yenileme sizin için son derece isabetli bir seçenek demektir. Bu son teknoloji tedavi yöntemi, cilt yaşlanmasının leke, kızarıklık, ışıltı kaybı, elastikiyet kaybı ve sarkma gibi tüm belirtilerini yok etmeyi hedefliyor.

4D Cilt Gençleştirme Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

İki farklı lazer dalga boyunun (Er:Yag ve Nd:Yag), peş peşe 4 farklı modda (Smooth Lifting, FRAC3, PIANO, Superificial Peeling) kullanılmasıyla yapılan bu uygulamada, lazer atışları hem ağız içerisinden hem de deri yüzeyinden yapılıyor. Böylece 4D uygulaması cildin yüzeyine, orta, derin seviyeleri ve destek doku tabakası olmak üzere 4 farklı tabakada çalışarak, tam kat kollajen yenilenmesi, sıkılaşma, lifting ve volüm sağlıyor. Kısacası yaşlanmanın tüm etkilerini azaltarak harika bir antiaging etki yaratıyor. Üstelik cilde herhangi bir madde enjekte etmeden, tamamen cildin kendi dokusunu iyileştirerek sağlıyor bu etkiyi.

Peki Nedir Bu 4 Farklı Mod?

Tek bir seans sırasında yapılan 4 farklı uygulamanın her birinin farklı bir hedefi var. İlk adımda ağız içerisinden yapılan uygulama ile yanaklarda gerginlik, dudaklarda dolgunluk, dudak etrafı barkod çizgilerinde ve nazolabial oluklarda azalma sağlanıyor. Aynı mod deri yüzeyinden uygulandığında gözeneklerde sıkılaşma, göz altı ve boyun gibi ince çizgilerin yoğunlaştığı alanlarda belirgin düzelme sağlıyor. İkinci adımda cilt altında yenilenme başlatılıyor. Üçüncü adımın ismi PIANO modunda cildin derin tabakaları, cilt yüzeyinde hiçbir hasar oluşturulmadan ısıtılıyor, böylece cildin sıkılığını sağlayan kollajen lifleri uyarılarak yeniden yapılanma ve şekillenme sağlanıyor, bu da yanak, çene ve gıdı bölgesinde sıkılaşma etkisi yaratıyor. Son adım yüzeysel peeling basamağında ise cildin yüzeyindeki kahverengi lekelerin, renk düzensizliklerinin, izlerin giderilmesi için cilt yüzeyinde hafif soyma sağlanıyor.

Uygulama Sonrası Ne Beklemeliyim?

İşlem bitiminde ciltte sadece güneşlenme sonrasında oluşan kızarıklığa benzer bir değişiklik izleniyor. Bu da 24-48 saat içinde tamamen geçiyor. Ortalama 1 ay aralıklarla 3-5 seans tekrar edilebilen bu işlem, etkisini 1-2 yıl süreyle devam ettiriyor.

0(533) 458 46 40